ادامه مطلب

آبان ۵, ۱۳۹۶
نویسنده : arsalan
دسته بندی : Uncategorized

گاف رئیس حوزه هنری: بودجه جشنواره فجر از بودجه حوزه هنری بیشتر است!

[ad_1]

منابع خبری: محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری که همراه با دیگر مدیران این نهاد روز گذشته با امام جمعه مشهد دیدار کرده بود، در مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری خراسان ‌رضوی با کلماتی طعنه‌آمیز درباره بودجه جشنواره فیلم فجر صحبت کرده و آن را با بودجه حوزه هنری مقایسه کرده تا جنگ پنهان این نهاد با وزارت ارشاد وارد مرحله جدیدی شود. اما آمار و ارقام بودجه‌ای نشان می‌دهد او دچار اشتباه شده است.

رئیس حوزه هنری با بیان اینکه انتظار داشتیم در این مراسم بسیاری دیگر از بزرگان هم حضور داشته باشند، گفته است: «بودجه حوزه هنری خراسان رضوی به یک میلیارد تومان رسیده و از این بابت خرسند هستیم، اما می‌شنویم بودجه یک جشنواره (فیلم فجر) بیشتر از بودجه همه حوزه هنری است.»

این اظهارات را خبرگزاری ایسنا منتشر کرده و اگر واقعا مومنی شریف این جملات را گفته باشد، دچار اشتباه بزرگی شده است. سازمان سینمایی بودجه دو جشنواره ملی و جهانی فجر در سال 96 را 11 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام کرده است. این در حالی‌ست که در جدول بودجه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی در لایحه بودجه سال 96 سهم حوزه هنری 71 میلیارد و 738 میلیون اعلام شده بود. در این جدول، حوزه هنری از لحاظ میزان بودجه تخصیص یافته در رده یازدهم نهادهای فرهنگی است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد بودجه «همه حوزه هنری» که مومنی شریف به آن اشاره کرده، بیش از شش برابر بودجه دو جشنواره ملی و جهانی فجر است و رئیس حوزه هنری یا از آمار اطلاع نداشته و گاف داده یا دچار اشتباه لفظی شده است.

مومنی شریف در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با بیان اینکه حوزه هنری علی‌رغم همه فراز و نشیب‌هایش به عنوان یک سرمایه ملی مطرح و پایگاهی برای ادبیات، هنر دینی، انقلابی و حزب‌اللهی است، گفت: «این حوزه در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس شد که بنیان‌گذاران آن شخصیت‌های بزرگانی از رهبران انقلاب هستند، دغدغه‌ای داشتند و این بود که هنر و ادبیات پیش از انقلاب و به ویژه هنرهای مدرن و جامعه دینی و مردم متدین که نقش عظیمی در پیروزی انقلاب داشتند از آن فاصله دارد با این نوع هنر بیگانه هستیم.»

رئیس حوزه هنری همچنین به کارنامه این نهاد اشاره کرد و گفت: «حوزه هنری در ده سال گذشته کوشید برای جایگاه قرارگاهی خود برخی مسیرها به خصوص مسیرهایی نادرست درآمدزایی از غیر فرهنگ و هنر را اصلاح کند. چرا که حوزه هنری بر سرمایه‌های اصلی خود یعنی هنرمندان و آثار آن‌ها و اعتماد مردم تکیه دارد.»

 9410

[ad_2]

لینک گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*