ادامه مطلب

مرداد ۱۲, ۱۳۹۶
نویسنده : arsalan
دسته بندی : Uncategorized

نمی‌توان از سینماگری که فیلمش توقیف شده توقع سکوت داشت

[ad_1]

محمداسماعیل سعیدی نماینده مجلس و از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به انتقاد از نبود چارچوب‌های مشخص در حوزه سینما پرداخت. این نماینده مجلس عقیده دارد وقتی چارچوب‌های مشخصی برای هنرمندان وجود ندارد نمی‌توان از هنرمندان توقع داشت که نسبت به توقیف و هدر رفت هزینه‌های مادی و معنوی‌اش ساکت بمانند.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه یکی از چالش‌های پیش روی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم چگونگی مواجهه با بخش هنر خواهد بود، به خانه ملت گفت: «تعیین چارچوب و شفافیت رویکرد فرهنگی برای دولت جدید یکی از ضرورت‌هایی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تکلیف آن را مشخص کند. عرض و طول هنر در کشور ما مشخص نیست و همین مسأله بین هنرمندان و ممیزان اصطکاک و چالش‌آفرینی می‌کند.»

این نماینده مجلس تعیین چارچوب برای هنر و آثار فرهنگی را اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم خواند و در این‌باره گفت: «مسئولان تصمیم‌ساز بخش فرهنگ کشور باید با دعوت و همفکری از اهالی هنر چارچوبی مناسب برای هنر این مملکت تعیین تکلیف کنند. اگر چارچوب‌ها و ساختار هنری کشور برای هنرمندان مشخص باشد، می‎توان از آن‌ها انتظار داشت که در این مسیر گام بردارند و پروانه‌های ساخت و مجوزها آثار نمایشی و سینمایی نیز باید در این راستا صادر شود.»

 سعیدی در ادامه تاکید کرد که با تصویب چارچوب‌های مشخص دیگر نمی‌توان با آثار هنرمندان به شکل سلیقه‌ای برخورد کرد: «نباید از هنرمندان انتظار داشت که وقتی چارچوب‌ها مشخص نیست و مجوز و پروانه ساخت می‌گیرند نسبت به توقیف و به هدر مراجعه هزینه‌های مادی و معنوی ساکت بمانند. تعریف شفاف از هنر و آثار هنری باید پس از مشورت با هنرمندان به تصویب کمیسیون فرهنگی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد تا با هنرمندان به شکل سلیقه‌ای برخوردار است.»

 او همچنین با بیان اینکه باید اذعان داشت در زمینه تعامل وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی با کمیسیون فرهنگی این تعامل از زمان حضور صالحی امیری در صدر این وزارتخانه بسیار مثبت بوده است، اظهار امیدواری کرد که این روند در دولت آینده نیز ادامه پیدا کند اظهار کرد: «با توجه به تخصصی بودن کمیسیون فرهنگی و ارتباط نزدیک نمایندگان با آحاد مختلف مردم، این تعامل باعث حرکت در مسیر قانونی وزارت ارشاد اسلامی شده و بسیاری از مشکلات با همین تعامل حل می‌شود.»

9412

[ad_2]

لینک گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*