آخرین اخبار هنر هفتم

موضع اصغر فرهادی درباره نامزدی «فروشنده» در اسکار

نامزدهای هشتاد و نهمین دوره آکادمی اسکار ساعاتی پیش اعلام شد و اصغر فرهادی با فیلم «فروشنده» در میان پنج نامزد بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار قرار گرفت.

فرهادی در واکنش به این اتفاق یادداشت جالب توجهی نوشته و آرزو کرده است این خبر خوشحال‌کننده را در حالی می‌شنیده که مردم ایران غرق در اندوه حادثه تلخ فرو ریختن ساختمان پلاسکو نبودند.
پس از نامزدی و دریافت جایزه اسکار «جدایی نادر از سیمین» این دومین نامزدی اصغر فرهادی در آکادمی اسکار است. این کارگردان در یادداشتی که آن را در اختیار ایسنا قرار داده است این‌طور نوشته: «افتخار بزرگی‌ست که نام ایران را در جمع کشورهای سازنده بهترین فیلم‌های غیر انگلیسی زبان می‌بینم. آرزو می‌کردم این خبر خوشحال کننده را در روزهایی می‌شنیدم که مردم ایران غرق در اندوه حادثه تلخ فرو ریختن ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از هموطنان‌مان و همچنین قهرمانان بزرگوار و فروتن آتش‌نشانی نبودند. برای خانواده‌های این عزیزان از صمیم قلب آرزوی بردباری دارم.»
او در پایان به درگذشت صدابردار شناخته شده سینمای ایران در حین این پروژه اشاره کرده و نوشته است: «به به همه همراهانم در ساخت فیلم «فروشنده» تبریک می‌گویم و به این بهانه یاد می‌کنم از دوست و همکار نازنینم یدالله نجفی که سال گذشته در چنین روزهایی ما را  برای همیشه ترک کرد، روحش آرام.»

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۳ comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *