ادامه مطلب

آذر ۵, ۱۳۹۶
نویسنده : arsalan
دسته بندی : Uncategorized

مهدی کرم پور: سینما عوام‌زده شده، «سوفی و دیوانه» را اکران نمی‌کنم

[ad_1]

دو روز پیش خبری در رسانه‌ها منتشر شد که از اکران فیلم سینمایی «سوفی و دیوانه» به کارگردانی مهدی کرم پور از اواسط آذرماه حکایت داشت. اما مهدی کرم پور با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد که آخرین ساخته‌اش فعلا در سینماهای کشور به نمایش در نخواهد آمد زیرا او تمایلی به شرکت در اکران قمر در عقرب فیلم‌های سینمایی در این وقت از سال ندارد.

«سوفی و دیوانه» با بازی امیر جعفری، الهه حصاری و رضا یزدانی سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. مهدی کرم‌پور امشب با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود در ابتدا به انتقاد از فیلم‌های درحال اکران پرداخت و نوشت: «از جلوى سینما مى گذرم. اسامى فیلم ها حیرت آورند. حالا دیگر پوسترهاى شان هم یکى ست مانند دیگرى. سینماى عوام زده حالا به اشکال نوظهور آمده؛ اصالت بر سرمایه و سود است. از آسمان میلیارد مى بارد با پیژامه و زیرپوش…اسامى فیلم ها که گویى سینما نیست، تون آپ است. آن طرف تر سینماى سفارشى با حقنه و القا…گاه حتا در پوستین اپوزیسیون! رو به رویش فیلم سیاه اجتماعى با چاشنى فرصت طلبى و تحلیل بریده جریده اى اش گوش فلک را کر مى کند و نوچه هاى سواد مجله اى شان، هیجان زده سر به حرف هاى کلیشه تکان مى دهند، که مهم است لابد!»

این کارگردان در ادامه با تاکید بر این نکته که تمایلی به شرکت در اکران قمر در عقب فیلم‌های سینمایی ندارد، نوشت: «خب تا قمر در عقرب است تمایلى به شرکت در مسابقه هیجان زدگى و گریبان درى ندارم. انگیزه اى هم. «سوفى و دیوانه» فیلم سر صبر است. فست فود نیست. باکسى هم مسابقه نمى دهد. خواندم قرار است اکران شود. گفتم بنویسم که فعلا نمى شود. امروز روز سینمایى ست که آن ها مى خواهند و ما نمى خواستیم. ما هم خریدارانى داریم، هنوز…که من به عشق شان مى نویسم و فیلم مى سازم. قرارمان با آن ها وقت دیگر، شاید!»

با این اوصاف به نظر می‌رسد که فیلم سینمایی «سوفی و دیوانه» به خواست کارگردان و تهیه‌کننده آن تا پیش از جشنواره فجر امسال به نمایش در نخواهد آمد و اندکی از بار ترافیک اکران فیلم‌های سینمایی کاسته می‌شود.

9412

[ad_2]

لینک گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*