ادامه مطلب

تیر ۹, ۱۳۹۶
نویسنده : arsalan
دسته بندی : Uncategorized

مراسم سالگرد درگذشت عباس کیارستمی با حضور وزیر بهداشت برگزار می‌شود

[ad_1]

روز گذشته بهمن کیارستمی از لغو مراسم اولین سالگرد درگذشت عباس کیارستمی در دانشگاه شهید بهشتی گزارش داد. کیارستمی مخالفت حراست این دانشگاه دولتی را دلیل اصلی منتفی شدن این مراسم عنوان کرده بود. اما با گذشت 24 ساعت از انتشار گلایه های بهمن کیارستمی، فرزند کارگردان «خانه دوست کجاست» امروز اعلام کرد که حسن قاضی زاده هاشمی طی تماسی اعلام آمادگی کرده که با مدیران ارشد وزارت بهداشت در اولین مراسم سالگرد درگذشت عباس کیارستمی در دانشگاه شهید بهشتی حضور یابد.

بهمن کیارستمی اواخر خرداد ماه اعلام کرد که برای اولین مراسم سالگرد عباس کیارستمی، از وزیر بهداشت، معاون کل وزارت بهداشت، رئیس سازمان نظام پزشکی و رییس سازمان پزشکی قانونی دعوت کرده تا با حضور در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی برای حاضران در این مراسم سخنرانی کنند. او همچنین تاکید کرده بود که برای به وجود نیامدن تنشی در این مراسم، تنها مدیران وزارت بهداشت به عنوان سخنران برای مدعوین صحبت خواهند کرد و هیچ سینماگری پشت تریبون نخواهد رفت.

اما دیروز به ناگهان حراست دانشگاه شهید بهشتی با برگزاری اولین مراسم سالگرد درگذشت عباس کیارستمی مخالفت کرد و بهمن کیارستمی اعلام کرد که مسئولین به دلیل اینکه می خواهند پرونده پزشکی عباس کیارستمی مسکوت بمانند برگزاری این مراسم را منتفی کردند.

24 ساعت بعد از این اعلام، بهمن کیارستمی از اعلام آمادگی وزیر بهداشت برای حضور در این مراسم گزارش داد.

 فرزند کارگردان «طعم گیلاس» درباره این موضوع به ایلنا گفت: «صبح امروز (چهارشنبه؛ هشتم تیر ماه) دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی) شخصا با بنده تماس گرفت و آمادگی خود را برای حضور در مراسم سالگرد عباس کیارستمی و سخنرانی درباره پرونده پزشکی او اعلام کرد.»

 او همچنین تاکید کرد که با پیگیری وزیر بهداشت، مراسم سالگرد عباس کیارستمی با حضور مدیران ارشد وزارت بهداشت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد: «وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اطلاعی از ممانعت برگزاری مراسم در دانشگاه شهید بهشتی نداشته است؛ متذکر شده است با پیگیری شخص ایشان قرار شده است مراسم رسمی سالگرد درگذشت عباس کیارستمی روز چهارده تیر در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود. همچنین براساس گفتگویی که با دکتر هاشمی داشتم، قرار است در این مراسم دکتر حریرچى (معاون وزیر) و دکتر پیوندی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی) حضور یابند.»

بهمن کیارستمی در پایان ابراز امیداوری کرد که در روز سالگرد درگذشت عباس کیارستمی گزارش دقیقی پیرامون پرونده پزشکی عباس کیارستمی از سوی مسئولین وزارت بهداشت ارائه شود.

9412

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*