ادامه مطلب

تیر ۱۳, ۱۳۹۶
نویسنده : arsalan
دسته بندی : Uncategorized

قاصد اشرفی: سینمادارها «بیست و یک روز بعد» حوزه هنری را تحریم نمی‌کنند

[ad_1]

آی سینما: پس از پایان جلسه هفتگی شورای صنفی نمایش، غلامرضا فرجی از تخلف پردیس سینمایی آزادی به دلیل عدم اکران فیلم «اکسیدان» گزارش داد. رییس انجمن سینماداران در توضیح این موضوع به آی‌سینما می‌گوید بحث تحریم حوزه هنری و پایبند نبودن یک پردیس سینمایی به قرارداد نمایشی که آن را امضا کرده از یکدیگر جدا است و این دو موضوع را باید از یکدیگر تفکیک کرد. قاصد اشرفی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سینماداران در مقابل عملکرد حوزه هنری حاضر به تحریم فیلم «بیست و یک روز بعد» خواهند بود یا خیر؟ گفت: «سینماداران قصد ندارند به روش حوزه، اقدامات این نهاد را پاسخ دهند!»

تنها چند روز تا اکران فیلم «اکسیدان» فرصت باقی مانده بود که برخی رسانه‌ها از تحریم احتمالی این فیلم کمدی در سینماهای حوزه هنری گزارش دادند. این در حالی بود که پردیس آزادی از مهم‌ترین سینماهای وابسته به حوزه، پوسترهای فیلم «اکسیدان» را تا قبل از آغاز اکران آن بر سر در خود قرار داده بود.

اما با اعلام گزارش تحریم فیلم «اکسیدان» از سوی حوزه هنری‏، مدیران پردیس آزادی تصمیم گرفتند که شبانه پوسترهای این فیلم را پایین بیاورند و دیگر این فیلم را اکران نکنند. این در حالی است که تصمیم حوزه هنری مبنی بر عدم اکران فیلم «اکسیدان» امروز گریبان مدیران سینما آزادی گرفت‏، زیرا در شورای صنفی نمایش، پردیس آزادی به دلیل عدم اکران فیلم حامد محمدی متخلف شناخته شد.

محمد قاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران‏، در رابطه با تخلف پردیس آزادی‌ به آی‌سینما می‌گوید: «این موضوع امروز در شورای صنفی نمایش مطرح شد و پخش کننده فیلم «اکسیدان» با شکایت از پردیس آزادی اعلام کرد که این سینما قرارداد نمایش این فیلم را امضا کرده اما به ناگهان از اکران آن سرباز زده است.»

قاصد اشرفی ادامه داد: «در آیین نامه شورای صنفی نمایش، بندی وجود دارد که اگر قراردادی امضا شود، حتما باید به اجرا درآید و ما باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم تا حق و حقوق صاحبان فیلم رعایت شود و با بررسی شورای صنفی نمایش مشخص شود چرا سینما آزادی پس از عقد قرارداد نمایش، فیلم سینمایی «اکسیدان» را اکران نکرده است.»

رییس انجمن سینماداران در رابطه با تحریم «اکسیدان» از سوی حوزه هنری و تاثیری که این نهاد بر روی تصمیمات مدیران سینما آزادی گذاشته است، گفت: «بحث تحریم حوزه هنری و عدم اکران یک فیلم سینمایی با وجود قرارداد نمایش از یکدیگر جدا است. وقتی قرارداد نمایش یک فیلم سینمایی بسته شده و شورای صنفی نمایش برای آن حواله صادر کرده باید آن قرارداد اجرا شود.»

همزمان، در جلسه امروز شورای صنفی نمایش قرارداد اکران فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» محصول حوزه هنری به ثبت رسید. قاصد اشرفی در پاسخ به این پرسش که آیا سینماداران برای پاسخ به تحریم‌های حوزه‌ هنری‏، حاضر به تحریم جدیدترین محصول این نهاد خواهند شد یا خیر، گفت: «ما نمی‌خواهیم در برابر حوزه هنری مقابل به مثل کنیم، زیرا به نظر ما هر فیلمی که پروانه نمایش خود را دریافت کند، مجاز است در تمامی سینماها به نمایش درآید و ما نمی‌خواهیم به روش حوزه هنری با فیلم‌های سینمایی برخورد کنیم.»

 

9412

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*