ادامه مطلب

شهریور ۸, ۱۳۹۶
نویسنده : arsalan
دسته بندی : Uncategorized

علت رد شدن فیلمنامه «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» را اعلام نمی‌کنند

[ad_1]

در چند روز گذشته اخباری درباره مخالفت شورای پروانه ساخت با فیلمنامه «هیس پسر‌ها فریاد نمی‌زنند» در برخی رسانه‌ها منتشر شد. امروز پوران درخشنده در واکنش به این موضوع با انتقاد از اعضای شورای پروانه ساخت و معاونت نظارت سازمان سینمایی گفته که وقتی به آنها مراجعه کرده، هیچ کدام یک از اعضای این شوراها تعاملی با او برقرار نکردند و علت رد شدن فیلمنامه جدیدش را هم اعلام نکردند.

پوران درخشنده درباره درخواست خود از وزیر بهداشت برای دریافت پروانه ساخت «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» به آنا گفت: «فردای اختتامیه (جشنواره سلامت) فیلمنامه «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» را برای وزارتخانه بهداشت فرستادم و طی صحبتی که با آنان در اختتامیه داشتم قرار بر این شد که آن‌ها به دلیل اینکه این فیلمنامه به آسیب‌های اجتماعی و بحث سلامت می‌پردازد در گرفتن پروانه ساخت حامی فیلمنامه باشند. این شد که در اختتامیه جشنواره سلامت این گزارش را در جمع اعلام کردم.»

این کارگردان با بیان این‌که پس از رد شدن فیلمنامه، هیچ یک از اعضای شورای پروانه ساخت، تماسی با او نگرفتند، توضیح داد: «علت رد فیلمنامه از سوی شورای پروانه ساخت به من اعلام نشد. رئیس سازمان سینمایی اعلام می‌کند که برای رد و یا قبول فیلمنامه‌ها باید تعامل میان نویسنده و اعضای شورای پروانه ساخت صورت بگیرد اما چرا این تعامل با من نشد؟ و حالا کسی هم علت رد فیلمنامه را به من توضیح نمی‌دهد!»

درخشنده در ادامه گفت: «حتی پس از اعلام شورای پروانه ساخت در هفته گذشته، من به شورای ارزشیابی رفتم و از آن‌ها خواستم تا تعاملی صورت بگیرد یا حداقل علت رد مجوز برای من توضیح داده شود اما این اتفاق هم رخ نداد.»

کارگردان فیلم «زیر سقف دودی» در پایان بیان کرد: «به هر حال شورای پروانه ساخت اعلام کرد که فیلمنامه من با رای و نظر اکثریت اعضا رد شده است. ممکن است با یک سری ممیزی‌ها به فیلمنامه «هیس! پسرها گریه نمی‌کنند» پروانه ساخت داده شود اما هنوز تصمیم برای این کار نگرفته‌ام و نمی‌دانم که می‌خواهم از فیلمنامه حذف کنم یا خیر.»

9412

[ad_2]

لینک گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*